Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę


Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego dzięki czujności i informacji od przypadkowej osoby zabezpieczyli torbę podróżną, która wypadła z jadącego autobusu. Okazało się, że w zgubionym bagażu znajdują się... świąteczne prezenty. Sprawne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia jej właścicieli. I tak oto prezenty w porę trafiły pod właściwą choinkę.Nietypowe zgłoszenie odebrał dzień przed wigilią oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył on jak z luku bagażowego autobusu jadącego przez rondo w Nowym Mieście Lubawskim wypadła torba podróżna.

Na miejsce tej nietypowej interwencji zostali wysłani policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy zabezpieczyli zgubę i zawieźli ją do komendy. Tam sprawdzili zawartość bagażu. Okazało się, że w torbie znajdowały się... zapakowane świąteczne prezenty. Niestety nie było tam niczego, co pomogłoby ustalić, kto jest właścicielem zgubionego bagażu.

Zgłaszający opisał jednak policjantom wygląd autobusu, z którego wypadła torba. Mając te informacje nowomiejski oficer dyżurny skontaktował się niezwłocznie z dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy i poprosił o pomoc w ustaleniu właściciela bagażu.

Brodnicki dyżurny wysłał podległy sobie patrol policjantów na tamtejszy dworzec autobusowy. Gdy funkcjonariusze zobaczyli tam opisany w otrzymanym komunikacie autobus, poprosili kierowcę i pasażerów o sprawdzenie bagaży w luku bagażowym. Okazało się, że parze podróżnych rzeczywiście brakuje jednej torby.

Kierowca autobusu zawiózł tych pasażerów do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim skąd odebrali zgubiony bagaż. Właściciele nie kryli radości z odzyskanej torby.

Dzięki właściwej postawie zgłaszającej osoby oraz sprawnie i szybko przeprowadzonym działaniom policjantów, świąteczne prezenty w porę trafiły pod właściwą choinkę.

KWP Olsztyn / ar


Komentarze

Podobne informacje

Echa leśne: Włochate grubaski

Echa leśne: Włochate grubaski

2017-04-19 16:51:44

Wiosna to czas pobudki, także tych mniejszych zwierząt. O małych, ale bardzo pożytecznych i pracowitych trzmielach można przeczytać w „Echach Leśnych”.


[VIDEO] Żubry dziczeją powoli

[VIDEO] Żubry dziczeją powoli

2017-04-12 12:03:41

Wypuszczona niedawno na wolność dziesiątka żubrów tworzących stado „Górny San II” w Nadleśnictwie Stuposiany jest monitorowana przy pomocy telemetrii i dość często widywana przez leśników.


Biały symbol młodości i życia

Biały symbol młodości i życia

2017-04-06 12:50:13

Brzoza to powszechnie występujące, nie tylko w lesie drzewo. Od wieków jest ceniono ze względu na swoje liczne właściwości lecznicze.


Obcy w lesie nie jest rzadkością

Obcy w lesie nie jest rzadkością

2017-03-31 17:53:24

Coraz częściej leśnicy odnotowują pojawienie się w lesie obcych gatunków. Kilka dni temu leśniczy z Nadleśnictwa Złotów (RDLP w Pile) znalazł martwego szopa pracza.


Arystokrata na mokradłach

Arystokrata na mokradłach

2017-03-28 08:58:57

Ptak nadziei, szczęścia, budzącej się do życia wiosennej przyrody, ale i nadchodzącej jesieni. Żuraw to jeden z nielicznych ptaków, który uosabia wiele wspaniałych cech.


[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

2017-03-23 23:17:45

Właśnie rusza czteroletni projekt ochrony rybołowa na wybranych obszarach Natura 2000. Jest to wspólne działanie Lasów Państwowych oraz Komitetu Ochrony Orłów.


[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

2017-03-16 12:32:25

Kończy się zima. Wiosna nadciąga dużymi krokami. Przełom tych dwóch pór roku to czas, kiedy pisklęta, ale już takie odchowane, zaczynają naukę latania.


Pracowite bobry w akcji

Pracowite bobry w akcji

2017-03-08 12:31:57

Leśnicy z leśnictwa Wolski Bór, w Nadleśnictwie Kraśnik kilka dni temu zauważyli, że z części lasu zniknęły młode dęby.Okazało się, że w sprawę są zamieszane bobry. To właśnie te gryzonie ścięły prawie 50 młodych, bo zaledwie 25-letnich dębów.


[VIDEO] Spacer z dzikami

[VIDEO] Spacer z dzikami

2017-03-02 10:17:17

O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno. Przekonał się o tym leśniczy z Orłowa, które znajduje się na terenie RDLP w Lublinie.


Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.